beton Budownictwo krajobraz miejski Libet

Czysta forma surowego betonu

Czysta forma surowego betonu
Surowy beton należy do grona materiałów, które stanowią nieodzowny element miejskiego krajobrazu. Tworzy nawierzchnię dróg i podjazdów, a także zdobi parki, skwery i ogrody. Wszechstronność i uniwersalność tego materiału natchnęła projektantów firmy Libet do stworzenia kolekcji Monocolor. Linia ta łączy chłodny, minimalistyczny wygląd betonu z wyrazistymi odcieniami antracytu oraz pergaminowej bieli, dzięki czemu doskonale wpisuje się w klimat nowoczesnych

Data publikacji: 2015-12-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Czysta forma surowego betonu
Kategoria: beton, libet, krajobraz miejski

Czysta forma surowego betonu , beton, libet, krajobraz miejski - Surowy beton należy do grona materiałów, które stanowią nieodzowny element miejskiego krajobrazu. Tworzy nawierzchnię dróg i podjazdów, a także zdobi parki, skwery i ogrody. Wszechstronność i uniwersalność tego materiału natchnęła projektantów firmy Libet do stworzenia kolekcji Monocolor. Linia ta łączy chłodny, minimalistyczny wygląd betonu z wyrazistymi odcieniami antracytu oraz pergaminowej bieli, dzięki czemu doskonale wpisuje się w klimat nowoczesnych aranżacji. Surowy beton należy do grona materiałów, które stanowią nieodzowny element miejskiego krajobrazu. Tworzy nawierzchnię dróg i podjazdów, a także zdobi parki, skwery i ogrody. Wszechstronność i uniwersalność tego materiału natchnęła projektantów firmy Libet do stworzenia kolekcji Monocolor. Linia ta łączy chłodny, minimalistyczny wygląd betonu z wyrazistymi odcieniami antracytu oraz pergaminowej bieli, dzięki czemu doskonale wpisuje się w klimat nowoczesnych aranżacji.

W ostatnim czasie beton zyskuje coraz większe uznanie i uwagę projektantów oraz architektów. Wszystko za sprawą coraz ciekawszych i nowocześniejszych wyrobów betonowych, które doskonale wpisują się w klimat modernistycznych, minimalistycznych i industrialnych aranżacji. Wykonane z betonu kostki czy płyty z powodzeniem tworzą nawierzchnie prywatnych posesji, a także dzielnic biznesowych i przemysłowych. Spotkać je można również w zabytkowych częściach polskich i europejskich miast, gdzie stanowią doskonałe tło dla historycznej zabudowy. Produktami, które w szczególny sposób wpisują się modny trend kreowania betonowych przestrzeni są propozycje z linii Monocolor firmy Libet. W grupie tej znaleźć można szereg zróżnicowanych wyrobów: od niewielkich, geometrycznych kostek Pepito, poprzez ażurowe, inspirowane naturą elementy Cadena ECO, na wielkoformatowych płytach Innovatio kończąc. Siła produktów Libet Decco Monocolor tkwi jednak nie tylko w bogatej gamie wzorów. W ogromnej mierze jest ona zasługą umiejętnego połączenia chłodnego, nieco surowego w odbiorze betonu z wyrazistą, kontrastową kolorystyką (pergaminowa bieli i antracyt). Co więcej, dzięki specjalnemu procesowi produkcji, szlachetne produkty z linii Monocolor są niezwykle trwałe oraz wytrzymałe. Niestraszne im żadne warunki atmosferyczne, zmiany temperatur, czy duże obciążenia. Dzięki systemowi ochrony nawierzchni ALS są one również zabezpieczone przed powstawaniem plam i wykwitów.   

Świeże spojrzenie na beton

Betonowa nawierzchnia większości z nas kojarzy się wyłącznie z szarościami. Produkty z linii Libet Decco Monolocor udowadniają, że może być zupełnie inaczej. Pergaminowa biel i antracyt, czyli kolory charakterystyczne dla kostek z tej kolekcji, otwierają zupełnie nowe możliwości aranżacyjne i pozwalają na tworzenie oryginalnych, betonowych kompozycji w obrębie każdej posesji. Dzięki nim modernistyczne przestrzenie zyskają nowego wyrazu, a industrialna zabudowa będzie wyeksponowana w odpowiedni sposób. Bardzo ważne jest, że jednolita kolorystyka kostek i płyt z kolekcji Monocolor pozwala na swobodne łączenie rożnych produktów w ramach jednej nawierzchni, bez ryzyka zaburzenia całej koncepcji. Wręcz przeciwnie – monochromatyczne, kontrastowe kompozycje świetnie podkreślą charakter każdej przestrzeni. Zestawienie filigranowych kostek Pepito lub kwadratowych elementów Quadra ze smukłymi płytami Innovatio o strukturze szczotkowanego betonu doskonale wpisze się w klimat nowoczesnych posesji i podkreśli eklektyczną stylistkę. System Stone Road to natomiast propozycja, która powinna szczególnie przypaść do gustu wielbicielom klasycznych rozwiązań, przyprawionych nutą nowoczesności. Elementy z tej serii przypominają staromiejski bruk, jednak antracytowa barwa dodaje im współczesnego wyglądu i tym zachęca do zastosowania w minimalistycznych aranżacjach. Miłośnicy kreatywnych projektów powinni sięgnąć z kolei po designerskie kostki Stream Line, Iberia lub Cadena ECO. Każda z nich pokazuje, że beton może mieć też subtelne i delikatne oblicze. Co więcej, doskonale komponuje się on z zielenią trawy oraz różnokolorowymi kamieniami, a do tego może być podstawą ekologicznych nawierzchni. Aby stworzyć nowoczesną, betonową przestrzeń przyjazną środowisku naturalnemu, wystarczy sięgnąć właśnie po produkty Cadena ECO bądź też Vertigo i Vertigo Lungo ze specjalnymi odstępnikami.

A to już wiesz?  SILIKAT NP24 od Grupy SILIKATY - bloczek silikatowy do zadań specjalnych

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że beton jest wprost stworzony do nowoczesnych projektów. Dzięki firmie Libet i grupie produktów Monocolor, materiał ten zyskał zupełnie nowe, szlachetne oblicze i stał się odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących wyjątkowych rozwiązań aranżacyjnych.

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronie www.libet.pl oraz na blogu www.natarasie.com.

 

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Czysta forma surowego betonu , beton, libet, krajobraz miejski - Surowy beton należy do grona materiałów, które stanowią nieodzowny element miejskiego krajobrazu. Tworzy nawierzchnię dróg i podjazdów, a także zdobi parki, skwery i ogrody. Wszechstronność i uniwersalność tego materiału natchnęła projektantów firmy Libet do stworzenia kolekcji Monocolor. Linia ta łączy chłodny, minimalistyczny wygląd betonu z wyrazistymi odcieniami antracytu oraz pergaminowej bieli, dzięki czemu doskonale wpisuje się w klimat nowoczesnych aranżacji.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy