Wyrób

Noctiluca członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki

Noctiluca członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki
Informacja prasowa Toruń, 9 września 2021 r. Noctiluca członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki Noctiluca, dynamicznie rozwijająca się spółka technologiczna z branży wyświetlaczy, dołączyła do Polskiej

Informacja prasowa
Toruń, 9 września 2021 r.

Noctiluca członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki
Noctiluca, dynamicznie rozwijająca się spółka technologiczna z branży wyświetlaczy, dołączyła do Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF). Misją PPTF jest integracja oraz zwiększenie innowacyjności polskiego przemysłu fotonicznego.

PPTF to wspólne przedsięwzięcie przedsiębiorstw, stowarzyszeń, wyższych uczelni oraz instytutów badawczych działających w Polsce w obszarze fotoniki. To klaster polskich twórców i użytkowników fotoniki obejmujący kompletne łańcuchy wartości i stymulujący rozwój branży.

– Rozwój nowych technologii w Polsce odbywa się w instytucjach i firmach różnej wielkości, czego dowodem są m.in. dotychczasowe osiągniecia naszej spółki. Polska Platforma Technologiczna Fotoniki to doskonała inicjatywa zrzeszająca branżę, a wymiana doświadczeń i wspólne planowanie przedsięwzięć to korzyść dla członków organizacji i całego sektora. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona członków PPTF, liczymy na dynamiczny rozwój rynku polskiej fotoniki – komentuje Mateusz Nowak, Dyrektor Rozwoju Biznesu.

Noctiluca to jeden z trzech czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji, czyli związków chemicznych w postaci „proszku”, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy (telewizorów, monitorów, smartfonów, urządzeń wearables czy urządzeń VR) oraz źródeł światła (lampy). Spółka pracuje nad emiterami trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i hiperfluorescencję.

Pod koniec czerwca spółka rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Kyung Hee w Seulu (czołowy dla rozwoju technologii OLED uniwersytet w Korei), wraz z którym otworzyła własne laboratorium w Korei i poszerzyła zespół badawczy. W skład zespołu B+R Noctiluca zlokalizowanego w Korei wchodzą prof. Jang Hyuk Kwon, który przez wiele lat był zawodowo związany z Samsungiem, oraz dr inż. Raju Ramchandra Lampande, współpracujący przez wiele lat m.in. z LG. Najlepsi specjaliści w dziedzinie tworzenia urządzeń OLED wspierają polską spółkę w tworzeniu testowych paneli OLED i badaniu ich właściwości pod kątem wdrożenia w przemyśle.

A to już wiesz?  Praca dla miłośników słodyczy!

Według szacunków Display Supply Chain Consultants (DSCC) rynek OLED jest wart obecnie ponad 34 miliardy dolarów i rośnie w tempie 26% rocznie. Noctiluca wymieniana jest jako jeden z liderów branży wraz z globalnymi graczami takimi jak: Idemitsu (kapitalizacja ponad 630 mln USD), CYNORA (wycena ponad 200 m USD), Kyulux (wycena ponad 200 m USD) i Universal Display Corporation (kapitalizacja ponad 11.2 miliardów USD na Nasdaq).

O Noctiluca:
Noctiluca SA (New Materials) – spółka technologiczna z Torunia zajmująca się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i Hiperfluorescencję, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR). Spółka nawiązała relacje biznesowe z ponad 30 podmiotami, w tym z najważniejszymi globalnymi graczami z branży wyświetlaczy. Więcej na www.noctiluca.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy