Handel Wiadomości branżowe

Starbucks? kupuje najwięcej kawy z certyfikatem Fair Trade

9 maja obchodzony jest Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Starbucks® to jeden z największych nabywców kawy z certyfikatem Fair Trade na świecie [1], a każda z kaw przygotowanych na tradycyjnej mieszance ziaren Starbucks® Espresso Roast wspiera mniejszych producentów kawy na światowym rynku.Starbucks® oferuje kawy z certyfikatem Fair TradeJednym z zobowiązań Starbucks® jest zakup i przygotowanie najwyższej jakości kawy Arabica, która jest uprawiana w sposób odpowiedzialny i etycznie pozyskiwana. Marka dba nie tylko o to, by kawa dobrze smakowała, ale także, aby społeczności zajmujące się jej uprawą odnosiły z tego korzyść. Starbucks® od lat angażuje się we wspieranie i inicjowanie różnych projektów społecznych skierowanych do plantatorów, poczynając od zapewnienia edukacyjnego zaplecza w Centrach Wsparcia Plantatorów rozmieszczonych w najważniejszych regionach uprawy kawy na świecie, poprzez udzielanie pożyczek farmerom czy prowadzenie z

9 maja obchodzony jest Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Starbucks? to jeden z największych nabywców kawy z certyfikatem Fair Trade na świecie [1], a każda z kaw przygotowanych na tradycyjnej mieszance ziaren Starbucks? Espresso Roast wspiera mniejszych producentów kawy na światowym rynku.

Starbucks? oferuje kawy z certyfikatem Fair Trade

Jednym z zobowiązań Starbucks? jest zakup i przygotowanie najwyższej jakości kawy Arabica, która jest uprawiana w sposób odpowiedzialny i etycznie pozyskiwana. Marka dba nie tylko o to, by kawa dobrze smakowała, ale także, aby społeczności zajmujące się jej uprawą odnosiły z tego korzyść. Starbucks? od lat angażuje się we wspieranie i inicjowanie różnych projektów społecznych skierowanych do plantatorów, poczynając od zapewnienia edukacyjnego zaplecza w Centrach Wsparcia Plantatorów rozmieszczonych w najważniejszych regionach uprawy kawy na świecie, poprzez udzielanie pożyczek farmerom czy prowadzenie z organizacjami pozarządowymi programów ochrony lasów tropikalnych, a kończąc na zakupie kaw posiadających certyfikat Fair Trade.

Starbucks? współpracuje z FairTrade od 2000 roku. Od tego czasu marka zainwestowała miliony dolarów w niskooprocentowane pożyczki dla farmerów, dzięki którym mniejsi plantatorzy mogą stać się bardziej konkurencyjni na światowym rynku. Mają środki na ulepszanie swoich upraw, ochronę środowiska i poprawę warunków pracy swoich pracowników. Starbucks? jest pierwszą prywatną firmą, która wsparła pieniężnie FairTrade Access Fund w 2012 roku. Do dzisiaj ten Fundusz pożyczył ponad 12 milionów dolarów zrzeszeniom producentów kawy pomagając im utrzymać się na rynku w przypadku trudności finansowych.[2]

100% kawy Fair Tarde w Twoim Latte czy Cappuccino

Certyfikat Fair Trade posiada mieszanka ziaren Starbucks? Espresso Roast, na bazie której przygotowywane są wszystkie napoje w Starbucks?. Oznacza to, że każde Latte, Americano, Cappuccino lub Caramel Macchiato powstaje na kawie, za którą plantatorzy otrzymali godziwą cenę. Blend Starbucks? Espresso Roast pochodzi z dwóch regionów ? Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Łacińskiej. Mieszanka jest ciemno palona, co dodaje kawie bogatego nieco dymnego i karmelowego posmaku.

A to już wiesz?  Polacy na zakupach: najczęstsze przyzwyczajenia i nawyki

Kawa klasyczna z certyfikatem Fair Trade

Oferowana przez Starbucks? kawa klasyczna, którą parzy się w ekspresie przelewowym również posiada certyfikat Fair Trade. Jest ona przygotowywana na bazie mieszanki Starbucks? Pike Place Roast, która pochodzi z Ameryki Łacińskiej. Jest ona średnio palona, a w jej smaku i aromacie wyczuwalne są czekoladowe i orzechowe nuty.

 

[1] Zob. Starbucks: Buying Fairtrade coffee, www.fairtrade.org.co.uk [dostęp: maj 2015].

[2] Tamże.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Starbucks. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy