Biznes Handel

1 125 000 złotych dla organizacji społecznych!

1 125 000 złotych dla organizacji społecznych!
Aktywni mieszkańcy, instytucje i organizacje pozarządowe już po raz czwarty w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” otrzymają granty na realizację lokalnych projektów społecznych. Tesco przekaże na ten cel aż 1 125 000

Data publikacji: 2018-02-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 1 125 000 złotych dla organizacji społecznych!
Kategoria: BIZNES, Handel

Aktywni mieszkańcy, instytucje i organizacje pozarządowe już po raz czwarty w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” otrzymają granty na realizację lokalnych projektów społecznych. Tesco przekaże na ten cel aż 1 125 000 złotych.

1 125 000 złotych dla organizacji społecznych! BIZNES, Handel - Aktywni mieszkańcy, instytucje i organizacje pozarządowe już po raz czwarty w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” otrzymają granty na realizację lokalnych projektów społecznych. Tesco przekaże na ten cel aż 1 125 000 złotych.

Aktywni mieszkańcy, instytucje i organizacje pozarządowe już po raz czwarty w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” otrzymają granty na realizację lokalnych projektów społecznych. Tesco  przekaże na ten cel aż 1 125 000 złotych.

Tesco kieruje się zasadą, mówiącą że „każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma wielkie znaczenie”. Podążając za obraną filozofią, wykorzystując strukturę prowadzonego biznesu, od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i wspiera swoich pracowników i klientów w ich najbliższym otoczeniu. Przekazując granty na oddolne inicjatywy wspiera rozwój lokalnych społeczności, w których – jako globalna sieć handlowa – funkcjonuje.   

W ciągu trzech dotychczasowych edycji programu „Decydujesz, pomagamy” do organizacji pozarządowych w Polsce trafiły granty o łącznej puli 2,15 milionów złotych. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali ponad 400 projektów, wpływających na modernizację lokalnego otoczenia.

Maksymalizacja wpływu społecznego

IV edycja programu przyniosła uczestnikom i ich otoczeniu korzystne zmiany. Na potrzeby programu mapa Polski kolejny raz została podzielona na 125 mikroregionów, skupionych wokół sklepów Tesco,  jednak w każdym z nich finansowe wsparcie otrzymać mogą – już nie jedna – a trzy inicjatywy! Aktywni mieszkańcy swoje pomysły na działania mogą zgłaszać za pomocą formularza, dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy do 30 marca 2018 roku.

Zaangażowanie organizacji społecznych, mieszkańców, lokalnych władz, klientów i pracowników Tesco przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Razem, udało nam się zrealizować ponad 400 projektów, które wniosły trwałą zmianę w życie wielu wsi, miasteczek i miast. Jesteśmy z tego dumni i chcemy robić jeszcze więcej, dlatego w tej – już IV – edycji programu „Decydujesz, pomagamy” w każdym ze 125 mikroregionów nagrodzimy nie jedną, a trzy organizacje społeczne. To nasze podziękowanie za zaangażowanie ludzi aktywnie działających na rzecz swojego otoczenia – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

A to już wiesz?  Wroclavia z certyfikatem Safe&Healthy Places

O działaniach decydują klienci sieci

Inicjatywy mają dotykać tego, czego klienci i pracownicy Tesco potrzebują wokół siebie najbardziej. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, jury wybierze po trzy projekty, które przejdą do otwartego głosowania klientów Tesco. To mieszkańcy poszczególnych regionów zdecydują, co w ich otoczeniu jest najpotrzebniejsze. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi czy grant wynosił będzie 5000, 3000 czy 1000 złotych.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy 

Myśl globalnie, działaj lokalnie!

„Każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma wielkie znaczenie” – tak brzmi jedna z podstawowych wartości firmy. Podkreśla ona, iż suma wszystkich drobnych działań, może nieść wielką zmianę w obszarach, które mają znaczenie dla klientów i pracowników Tesco, ich lokalnego otoczenia oraz całego społeczeństwa. Kluczowe priorytety, na których Tesco skupia się w ramach globalnej strategii to m.in. poprawa zdrowia, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, wspieranie lokalnych społeczności oraz dostarczanie przyjaznych środowisku, wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach.

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Michalik
email: [email protected]
tel. +48 22 829 85 72 w. 61

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
1 125 000 złotych dla organizacji społecznych! BIZNES, Handel - Aktywni mieszkańcy, instytucje i organizacje pozarządowe już po raz czwarty w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” otrzymają granty na realizację lokalnych projektów społecznych. Tesco przekaże na ten cel aż 1 125 000 złotych.
Hashtagi: #BIZNES #Handel

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy