Biznes Handel

Sieć CCC z aplikacją MyShop.mobi

Sieć CCC z aplikacją MyShop.mobi
Od listopada wszystkie salony sieci CCC w Polsce, są obecne w aplikacji MyShop.mobi. Dzięki temu narzędziu, wspierającemu handel w kontakcie z lokalną społecznością, każdy salon CCC może skutecznie kontaktować się z klientami z najbliższej

Data publikacji: 2015-12-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sieć CCC z aplikacją MyShop.mobi
Kategoria: BIZNES, Handel

Od listopada wszystkie salony sieci CCC w Polsce, są obecne w aplikacji MyShop.mobi. Dzięki temu narzędziu, wspierającemu handel w kontakcie z lokalną społecznością, każdy salon CCC może skutecznie kontaktować się z klientami z najbliższej okolicy.

Sieć CCC z aplikacją MyShop.mobi BIZNES, Handel - Od listopada wszystkie salony sieci CCC w Polsce, są obecne w aplikacji MyShop.mobi. Dzięki temu narzędziu, wspierającemu handel w kontakcie z lokalną społecznością, każdy salon CCC może skutecznie kontaktować się z klientami z najbliższej okolicy.

Od końca listopada wszystkie salony sieci CCC w Polsce, łącznie jest ich ponad 430, są obecne w aplikacji MyShop.mobi. Dzięki temu narzędziu, wspierającemu handel w kontakcie z lokalną społecznością, każdy salon CCC może skutecznie kontaktować się z klientami z najbliższej okolicy. Obecnie z aplikacji korzysta już ponad 50 tysięcy klientów sieci.

CCC dołącza do MyShop.mobi

Z uwagi na skalę proces wdrożenia technologii MyShop.mobi do sieci CCC został podzielony na dwa etapy. Pierwszym z nich była pilotażowa implementacja w 24 salonach w Lublinie, Kaliszu oraz w Trójmieście, połączona z kampanią POS. Jej celem było zapoznanie klientów z korzyściami, jakie zyskują, używając aplikacji. Po bardzo dobrych wynikach pilotażu, w ramach którego w pierwszych dwóch  tygodniach klienci sieci wygenerowali ponad 10 tysięcy pobrań MyShop.mobi, CCC zdecydowało się na wdrożenie technologii w pozostałych salonach na terenie całej Polski.

Obecność wszystkich sklepów CCC w aplikacji oznacza, że klienci mogą obserwować wybrany salon ze swojej okolicy, wykorzystując do tego funkcję geolokalizacji i na bieżąco dostawać od niego powiadomienia o nowościach oraz promocjach wprost na ekran swojego smartfona. Aplikacja wyposażona jest w funkcję mystery shopera, dzięki której klienci mogą anonimowo oceniać produkty i obsługę salonów. Wykorzystując możliwości MyShop.mobi, CCC planuje również zdigitalizowanie swojego programu lojalnościowego. Oznacza to, że klubowicze posiadający Kartę Klubu CCC w przyszłości będą mogli z niej korzystać w aplikacji.

Jesteśmy przekonani, że MyShop.mobi to skuteczne narzędzie analityczno- marketingowe. Dzięki swojej kompleksowości umożliwia bieżącą komunikację z klientem, zwiększa częstotliwość jego wizyt, sprzyja budowaniu lojalności oraz optymalizuje koszty działań marketingowych. Tak dobre wyniki wdrożenia w sieci CCC to wspólny sukces, który pozwala nam już planować implementację naszej technologii w zagranicznych oddziałach CCC w 2016 roku – informuje Maciej Tygielski, CEO MyShop.mobi.

A to już wiesz?  iMall, narzędzie do zarządzania galeriami, wprowadzone przez METRO Properties

Era smart shoppera

Jak wynika z najnowszego raportu – „M-commerce. Kupuję mobilnie” – aż 87% konsumentów korzystających z urządzeń mobilnych wykonuje na nich średnio trzy czynności okołozakupowe. Między innymi poszukuje inspiracji zakupowej, informacji i opinii o produktach, których zakup rozważa, porównuje oferty, kupuje, śledzi zamówienia, dzieli się opiniami. Polacy coraz chętniej i częściej robią sprytne zakupy. Chcą być na bieżąco z promocjami i nowościami ze sklepów oraz miejsc, które odwiedzają. Dlatego smartfon stał się nieodłącznym towarzyszem zakupów. Potwierdzają to dane z raportu Flurry Insights, według którego największą popularnością wśród aplikacji cieszą się te z sektora retail. Notują wzrost pobrań  o 174% rokrocznie.

W strategii rozwoju CCC SA nowe technologie są jednym z kluczowych obszarów i stanowią skuteczne wsparcie sprzedaży i kontaktu z klientem. MyShop.mobi po analizie wielu rozwiązań technologicznych zaoferowało optymalne spektrum możliwości istotnych z punktu widzenia innowacji i potrzeb konsumentów.

Dynamiczny rozwój MyShop.mobi

Technologia MyShop.mobi dostępna jest na rynku od października 2015 roku. Obecnie korzysta z niej ponad 600 sklepów i punktów handlowych z całej Polski i 75 tysięcy użytkowników. W trakcie są kolejne wdrożenia zarówno w dużych sieciach, jak i w małych, lokalnych sklepach oraz punktach handlowo-usługowych.

MyShop.mobi to proste w obsłudze narzędzie, którego celem jest skuteczne wsparcie lokalnego handlu w komunikacji z lokalną społecznością. Dzięki temu, że rozwiązanie działa w modelu SaaS, czyli niskiego miesięcznego abonamentu, jest dostępne zarówno dla osiedlowego bazaru, małego sklepu jak i punktu usługowego.

W listopadzie spółka MyMLS.com właściciel platformy MyShop.mobi – została członkiem Polskiej Izby Handlu, jako pierwszy podmiot z obszaru technologii mobilnych.

Dynamika rozwoju aplikacji i jej bardzo dobre przyjęcie zarówno przez detalistów, jak i klientów, pozwala już dziś planować międzynarodową ekspansję technologii, która rozpocznie się w połowie 2016 roku.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sieć CCC z aplikacją MyShop.mobi BIZNES, Handel - Od listopada wszystkie salony sieci CCC w Polsce, są obecne w aplikacji MyShop.mobi. Dzięki temu narzędziu, wspierającemu handel w kontakcie z lokalną społecznością, każdy salon CCC może skutecznie kontaktować się z klientami z najbliższej okolicy.
Hashtagi: #BIZNES #Handel

A to już wiesz?  Port Łódź poszerza ofertę usług telekomunikacyjnych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy